Zabudowa tarasów

Taras jest miejscem integracji domu z jego naturalnym otoczeniem. Osłonięty i skąpany w słońcu pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą prawie przez cały rok. Zabudowany taras jest atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu, także podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jesienią i zimą chroni rośliny, jest idealnym miejscem relaksu np. w jacuzzi.

Zabudowany taras dodatkowo osłania część mieszkalną, co korzystnie wpływa na bilans energetyczny i jest traktowane jako czynnik zmniejszający straty cieplne budynku. Jakość i estetyka wykonania dodatkowo poprawiają architekturę domu.

Zabudowy tarasów wykonywane są w formie przesuwnej lub przesuwno-otwieranej. Panele szklane zapewniają swobodną konfigurację pozwalając na pełne bądź częściowe otwarcie tarasu w dowolnej chwili.

Zabudowa balkonów i loggi

W wielorodzinnych blokach mieszkalnych balkon jest przestrzenią coraz bardziej docenianą i pożądaną przez mieszkańców. Odpowiednio zaaranżowany pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu bez konieczności opuszczania mieszkania. Zabudowa tarasu oraz balkonu cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Osłona balkonu poprawia komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Zabudowy balkonów chronią bowiem przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak też niepożądanym wzrokiem sąsiadów. Zabudowy tarasów i balkonów wpływają także korzystnie na utrzymanie stałego poziomu temperatury w mieszkaniach, ponieważ zabezpieczają przed stratami ciepła. Zastosowanie profesjonalnej zabudowy zmniejsza poziom hałasu i chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Ogrody zimowe

Istnieje wiele powodów, dla których warto zbudować ogród zimowy. Z praktycznego punktu widzenia to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Pod względem emocjonalnym spełnia potrzebę bycia bliżej natury a patrząc pod kontem estetycznym, ogród zimowy nadaje bryle lekkości.

Przygotujemy projekt oraz wykonamy przydomowy ogród zimowy, abyś mógł cieszyć się zielenią przez cały rok. Wykonany przez Alustar ogród zimowy zapewni Twojemu domowi dodatkowe ogrzewanie, stanowiąc termiczny bufor i ochroni Cię przed hałasem. W lecie natomiast, przeszklony pawilon dzięki zastosowaniu szyb przeciwsłonecznych, markiz, rolet, screenów pozwala na komfortowe spędzanie wolnego czasu.

W dodatkowej przestrzeni można również urządzić oranżerię, jadalnię dla gości bądź przygotować mini-spa z małym jacuzzi.

Zdjęcie

Zadaszenia tarasowe

Montaż zadaszenia nie wymaga pozwolenia na budowę. Zadaszenie jest formą zabezpieczenia tarasu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest niezwykle ważnym elementem architektury ogrodowej. Nie tylko chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem, śniegiem, spadającymi liśćmi, ale także pozwala na stworzyć przytulną atmosferę. To piękne zwieńczenie tarasu, które może odmienić wygląd całej przydomowej przestrzeni i pozwolić na chwile relaksu na swoim ogrodzie.

Obecnie zadaszenie tarasu może być wykonane z różnych materiałów. Najrozsądniej jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązań, aby w pełni świadomie zdecydować, które z nich najlepiej się sprawdzi. Proponujemy zarówno piękne, jak i funkcjonalne rozwiązania, które są stabilne i wytrzymałe na lata użytkowania. Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego tarasu!

Zdjęcie

Konstrukcja z aluminium z dachem szklanym lub z poliwęglanu

Zła pogoda już nie będzie uniemożliwiać Twojego relaksu na tarasie! Jej funkcjonalnością będziesz cieszyć się przez cały rok. Aluminium jest to materiał trwały, wytrzymały i odporny na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie szkła bądź poliwęglanu nie zaciemnia powierzchni tarasu. Przeciwsłoneczne szyby lub mleczny poliwęglan rozproszy promienie słoneczne i zapewni ochronę przed nadmiernym ogrzewaniem. Posiadają filtr UV i zintegrowany system odwodnienia. Pozwala na zabezpieczenie również przed opadami śniegu.

Markiza tarasowa

Popołudniowa sjesta, chwila wytchnienia w komfortowych warunkach na tarasie chronionym przed słońcem i deszczem przez markizę tarasową. Wysuwana markiza tarasu otwiera się w upalny, letni dzień. Powstały w ten sposób cień chroni meble i rośliny. Twój dom pozostaje przyjemnie chłodny. Zaplanuj swój komfort razem z Alustar, skonfiguruj i zamów swoją markizę. Szerokość to nawet 12m natomiast wysięg to max. 5m. Wyróżniamy głównie: markizy bez kasety oraz markizy w kasecie, w której chowa się zwijana tkanina. Występują markizy tarasowe w wersji elektrycznej lub ręcznej.

Pergola tarasowa

Marzysz o relaksie, odpoczynku we własnym ogrodzie lub tarasie? Pergola tarasowa to idealne rozwiązanie. Te marzenia spełnią pergole, które zapewnią Ci ochronę przed słońcem, wiatrem, deszczem. Pod dachem pergoli razem z rodziną, znajomymi, dziećmi możesz spędzić radosne chwile. Posiadamy szeroki wybór pergoli wolnostojących, przyściennych oraz dachów do pergoli. Pergola to szereg aluminiowych lameli regulowanych pod różnym kątem nachylenia, bądź też zadaszenia w postaci zwijanej tkaniny poliestrowej. Dostępne są pergole tarasowe elektryczne oraz z napędem ręcznym. Możliwe zastosowanie przednich i bocznych osłon w systemie Copal lub rolet typu screen.

Żagiel przeciwsłoneczny

Żagiel przeciwsłoneczny jest modnym produktem, który pozwoli stworzyć przyjemne zacienienie nad strefą relaksu na tarasie i w ogrodzie. Funkcjonalny oraz ładny żagiel przeciwdeszczowy osłoni miejsce odpoczynku nie tylko podczas słonecznego dnia, lecz także na wypadek gorszej pogody. Wysokiej jakości żagle dostępne są w kilku kolorach oraz kształtach, poprzez to można swobodnie aranżować przestrzeń ogrodową

Okna i drzwi

Alustar Rzeszów oferuje okna oraz drzwi zarówno w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach usługowych.

Montujemy sprawdzoną stolarkę budowlaną polskich producentów, która łączy w sobie dobre parametry techniczne wraz z korzystną ceną.

Okna podawcze

Oferujemy aluminiowe okna kasowe i podawcze w systemie Copal. Mogą być to okna przesuwne w płaszczyźnie poziomej (jedno okno stałe oraz jedno przesuwne które chowa się za drugim) lub pionowej (podnoszone do góry okno przesuwne chowające się za oknem stałym).

Firma Alustar oferuje Państwu okno podawcze ze wspomaganiem podnoszenia w postaci opatentowanego urządzenia pneumatycznego. Dzięki temu produkty te w płaszczyźnie pionowej są bezpieczne w obsłudze, a ich podnoszenie nie wymaga użycia siły. Można również pozostawić w dowolnie otwartej pozycji, bez konieczności dodatkowego ryglowania.

Zdjęcie

Stolarka przeciwpożarowa

Maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Stolarka przeciwpożarowa chroni przed rozprzestrzenianiem się ognia i dymu. Dlatego też, musi charakteryzować ją m.in. odpowiednia izolacyjność. Oferujemy drzwi, okna i ścianki przeciwpożarowe w różnych klasach odporności ogniowej.

Zdjęcie

Skontaktuj się z nami! Doradzimy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie!